włoska restauracja bez glutenu w Krakowie

Smaczna włoska kuchnia
Masz ochotę dobrze zjeść? Wśród wielu opcji, które daje kuchnia europejska warto zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że włoska kuchnia to mnogość aromatów, kolorów i spora dawka zdrowia.

Tradycyjne włoskie smaki

Typowemu Polakowi włoska kuchnia, kojarzy się głównie z pizzą i makaronem i ewentualnie z winem. Podczas gdy włoska kuchnia to również takie smakołyki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Klasyczne potrawy włoskie

Pasty są podstawą włoskiej kuchni. Włosi przygotowują makarony w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie da się dodać do tej potrawy. kuchnia włoska Kraków Ryby, dodatki mięsne oraz przeróżne warzywa, sprawiają, że pasty można jeść codziennie.

Następnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko z Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Prawdziwa pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to margharita z mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale również spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie dania to coś więcej niż jedynie pizza i makaron. To również lasagne, focaccia, minestrone i liczne desery – takich jak granita czy panna cotta. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- ricotty, mascarpone i grana padano.
Zobacz film