Władze Krakowa

Najważniejszym spośród największych przeszkód w lwiej części miast w Polsce jest transport. Nasze gminy nie są zaadaptowane do tak ogromnego natężenia korków, jaki powstał przez zwiększenie się liczby samochodów na naszych szosach. Dlatego jedną z najbardziej istotnych inwestycji które powinno rozpocząć prawie każda gmina jest inwestycja w transport i komunikację. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, jaki pozwoli polepszyć wygodę mieszkańców jak również usprawni całość gospodarki miasta.

Wśród pozostałych miast, nowe projekty drogowe w Krakowie mocno się wyróżniają. Mieszkańcy w głosowaniu opowiedzieli się za budową metra, jednak zanim ono powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową i rozwój dróg trzeba zainwestować sporo środków . Z ważniejszych decyzji finansowych trzeba wymienić:
w pełni napędzaną elektrycznie siatkę autobusów – jedyną w kraju,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w planach miasto ma remont przynajmniej kilkanaście nowych dróg dojazdowych między już wybudowanymi drogami i naprawy już powstałych tras tramwajowych i dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie lubią – problemy w komunikacji i dojazdach do biur dają się im we znaki na co dzień. Warto zaś pamiętać, że bez remontów infrastruktura nie może się poprawić i aby mieszkało się wygodniej, trzeba wytrwałości.Jacek Majchrowski program
Przekazywanie środków w komunikacje to nie tylko nowe drogi, ale również doskonalszej jakości nawierzchnia dróg, która będzie dłużej jak nowa i odporna. ( kolejnym z takich wzorów jest ścieralna powierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków wymaga dodatkowo wielu remontów i nowych pomysłów, aby jeździło się po nim dobrze. Nie tylko samochodem, ale również komunikacją miejską. Ale widać wyraźnie, że całość jest na świetnej drodze do tego, by Krakusom żyło się tu zdecydowanie miło i z zadowoleniem.