Kompetentne centrum opieki nad mamą i dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

W dzisiejszych czasach kobiety z reguły dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość zezwala wykryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowe życie bywa różna. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje niemniej jednak dylemat „komu powierzyć los swój i swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/nasi-podopieczni

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
W dzisiejszych czasach w stworzonym przez nas państwie znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe rodzicielki mogą liczyć na fachową opiekę powiązaną z okresem ciąży oraz połogu.
W szerokim zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najważniejsze, wobec tego też kompleksowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży powinny być prowadzone przez specjalistów dysponujących nie jedynie wysokiej klasy ekwipunkiem, ale w głównej mierze też ekspercką wiedzą z obrębu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero początek macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje wiele radości, jednakowoż również o jego zdrowie trzeba dbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodzice mogą mieć wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, dlatego też zapewnienie mu fachowej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Porządne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych świadczących specjalistyczne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci komponowane są idealne warunki lecznicze. Lekarze troszczą się nie jedynie o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, ale również o ich komfort i właściwe samopoczucie, które ma okazję rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług profesjonalistów korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.